Česky

Finnish company Škoda Transtech was founded in 1985. In 2015 Transtech became a member of Škoda Transportation Group. Today Škoda Transtech is a leading European rolling stock manufacturer of low-floor trams and double deck coaches as well as an important contract manufacturer of demanding engineering workshop products. Škoda Transtech’s headquarter is located in Oulu and production facility in Otanmäki. The company’s sales office as well as maintenance services are located in Helsinki. Currently Škoda Transtech is supplying trams to the Finnish metropolis of Helsinki, the city of Tampere and coaches for Finnish Railways. Škoda Transtech also participates in supplying modern trams for German transport company Rhein-Neckar-Verkehr (rnv) and to German city Schöneiche bei Berlin.

Strojní zámečník (Hostivař)

POPIS POZICE:

- zámečnické práce na modernizovaných vozidlech metra
- provádění pravidelného servisu a údržby vozidel metra
- demontáž, montáž a rekonstrukce jednotlivých dílů kolejových vozidel
- opravy vadných dílů- zhotovování náhradních dílů

POŽADUJEME:

- min. SOU vyučen
- praxe v oblasti drážního provozu výhodou
- manuální zručnost, odpovědný přístup k práci
- vysoké pracovní nasazení, časovou flexibilitu

OČEKÁVÁME:

- aktivní a komunikativní přístup
- nástup možný ihned

NABÍZÍME:

5 týdnů dovolené
2 sickdays
příspěvek na různá pojištění
flexipassy / multisport karty
možnost osobního a profesního rozvoje

Informace o pozici

Místo pracoviště

Sazečská 560/8, 108 00  Praha-Malešice, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu určitou

Benefity

Příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, zdravotní volno/sickdays

Požadované vzdělání

Odborné vyučení bez maturity

Zadavatel

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

Kontakt

Marcela Velčická
Sazečská 3
108 37  Praha 10
Česká republika
Telefon: +420 225 343 567
Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl | Powered by LMC