Česky

ŠKODA TRANSPORTATION a.s., významný výrobce kolejových vozidel s mezinárodní působností, hledá pro posílení svého týmu zaměstnance na pozici:

Licenční specialista /správa SW licencí (Škoda ICT, s.r.o.)

Do společnosti Škoda ICT s.r.o., která poskytuje komplexní IT služby a řešení uživatelům skupiny Škoda Transportation, hledáme licenčního specialistu, který bude aktivně řídit a upozorňovat tým na potenciální rizika či problémy v oblasti licencování, bude schopen si vyžádat potřebné vstupy, komunikovat se specialisty v oblasti správy serverů, informačních systémů, koncových stanic, IT bezpečnosti a nákupu/obchodu s cílem nastavit a zajišťovat správnou licenční politiku. Zároveň se postará o pečlivou správu a evidenci veškerých licencí.

Náplň práce:

Licenční správa systémového a uživatelského programového vybavení na koncových stanicích (operační systém, antivir, kancelářské programy, PLM/CAx systémy, nástroje pro komunikaci apod.)
Správa, posuzování a evidence serverových licencí ve spolupráci s odbornými týmy
Posuzování požadavků na instalaci nového doplňkového softwaru z licenčního hlediska
Práce s nástrojem pro správu a evidenci licencí v AuditPro
Zajištění vložení rozhodných souborů do knihovny produktů AuditPro
Ověřování licenčních podmínek SW aplikací: komerční vs. volně použitelný software
Zadávání kódů produktů Microsoft do dedikovaných atributů Active Directory
Ověřování a zajišťování licenční čistoty (odpovídající zalicencování), identifikace nelegální software a související reporting
Spolupráce při definování strategických plánů pořízení licencí na další období (počet/typ)
Součinnost při vyhodnocování smlouvy o podpoře AuditPro a vyjednávání o maximalizaci smluvního plnění (vlastní licence AP)
Poskytování konzultace ohledně obecných i technických licenčních aspektů

Požadavky:

Orientace v licencování SW produktů
Schopnost pochopit licenční politiku produktů Microsoft a jejich kombinací (licenčních setů)
Zkušenost s AuditPro či jiným nástrojem pro správu a evidenci licencí
Pečlivost, zodpovědnost a spolehlivost
Pokročilá uživatelská znalost práce s excelem (reporty SW a licencí napříč o365 portálem a AuditPro)
Logické a analytické uvažování, proaktivní přístup a komunikace
Znalost APPLE a MDM (Module Device Management) výhodou
Anglický jazyk minimálně na úrovni B1

Co nabízíme:

Hlavní pracovní poměr s místem výkonu práce v Plzni (Tylova 1/57)
Dobré finanční ohodnocení a motivační bonusy za kvalitně odvedenou práci
5 týdnů dovolené
Flexibilní pracovní doba
Možnost občasné práce z domova
Příspěvek na stravování a na volnočasové aktivity
Příspěvek na různá připojištění
Možnost vzdělávání a odborného rozvoje vč. jazykových kurzů

Informace o pozici

Místo pracoviště

Plzeň-Jižní Předměstí

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Zadavatel

ŠKODA ICT s.r.o.

Kontakt

Ivana Havlíčková
Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl | Powered by LMC